Warning: Parameter 2 to SyndicationDataQueries::posts_search() expected to be a reference, value given in /data/www/19648/seo-konzultant_eu/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to SyndicationDataQueries::posts_where() expected to be a reference, value given in /data/www/19648/seo-konzultant_eu/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to SyndicationDataQueries::posts_fields() expected to be a reference, value given in /data/www/19648/seo-konzultant_eu/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to SyndicationDataQueries::posts_request() expected to be a reference, value given in /data/www/19648/seo-konzultant_eu/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Oblíbili jste si GIF animace? Poradíme jak na to, aniž by se Vám zhoršil výkon webu. | seo-konzultant.eu

Our Blog

Oblíbili jste si GIF animace? Poradíme jak na to, aniž by se Vám zhoršil výkon webu.

Mnoho lidí v dnešní době si oblíbilo takzvané hýbající se obrázky, kterými jsou animace GIF. Nicméně tento formát byl vyvinut již v roce 1987. Steve Wilhite je vylepšil využitím 256 barev, přičemž zachoval komprimovaný formát. Weboví návrháři a vývojáři mohli vytvářet různé animace a to i v časové prodlevě. V dnešní době se toho moc nezměnilo, pokud jde právě o formát GIF.

Formát GIF je nejstarším formátem videoklipů, který se stále běžně používá. A z jakého je to důvodu? GIF je opravdu jednoduchý, má rozšířenou podporu a snadno se používá při streamování.

I přesto, že je tak oblíbený, GIF není nejlépe výkonnou možností obrazu. Pokud se i Vy chystáte použít na svých webových stránkách GIF, je velmi důležité, abyste se postarali o optimalizaci GIF.

Formát GIF

Proč je optimalizace formátu GIF důležitá?

Při navrhování webových stránek je velmi důležitá výkonnost. Což se o všem o GIF nedá tvrdit. Ačkoliv přitahuje pozornost uživatelů a všeobecně sklízí úspěch, pokud GIF používáte na svém webu, je nutno počítat s nízkou rychlostí při načítání stránky a chudými, uživatelskými zkušenostmi.

Jak zlepšit výkon webu?

Výkonnost svému webu můžete zlepšit s ohledem na GIF několika způsoby.

Pro kompresi obrazu si můžete vybrat ze dvou metod.

  • Bezeztrátová komprese, která Vám zachová veškerá data z původního souboru. Díky tomu je však velikost souboru stále větší, ale kvalita obrazu se nedegraduje a to ani průběhem času.
  • Ztrátová komprese Vám odstraní některá data z Vašeho původního souboru, díky čemuž dojde ke zmenšení velikosti, ale zároveň k degradování grafiky, na rozdíl od bezeztrátové komprese.

 

Zlepšení výkonu webu díky převedení do PNG

Jedním z nejjednodušších způsobů, díky kterým zlepšíte výkon svého webu je ten, abyste formát GIF na disku nahradili formátem PNG. Ačkoliv jsou si tyto dva formáty velmi podobné, ale PNG má tu výhodu, že dokáže zmenšit velikost i o 25%.

Zlepšení výkonu webu převodem do HTML5 video

Díky převodu animovaného GIFu do HTML5 videa můžete docílit neuvěřitelného zmenšení souboru až od 95%. V dnešní době existuje mnoho způsobů, jak převedete soubor GIF do formátu MP4.

Shrnutí

GIF je nejstarším formátem souboru, který se běžně používá, protože je velmi jednoduchý, univerzální a schopný při využití pro animace. Avšak jejich velkou nevýhodou je velikost souborů, která negativně ovlivňuje výkon webových stránek, a vedou k nespokojenosti uživatelů. Proto je nutno zvážit optimalizace, odklon od animovaného GIFu a převod videoklipu do modernější techniky jako je HTML5, MP4 videa.

Tags: , , ,

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!