Our Blog

Google algoritmus – jak sledovat jeho aktualizace?

Jak je známo, Google úspěšně mění svůj vyhledávací algoritmus zhruba 500 krát až 600 krát do roka. V posledních dvou letech jsme zažili devět velkých změn. Nejnovější aktualizace algoritmu jsou známé pod názvy Possum a Penguin 4.0.

A jak se chovat, když taková aktualizace přijde? Rozhodně nepropadejte panice, vyčkejte s reakcí, studujte důvěryhodné zdroje a úpravy provádějte až v případě potřeby.

Aktualizace algoritmu Googlu se stávají stále důležitějšími ve světě SEO. Samozřejmě nemusíte vědět o každé sebemenší aktualizaci Googlu, což by bylo tedy mimochodem opravdu obdivující, protože je to téměř nemožné. Nicméně podstatné je mít celkový přehled a to hlavně o těch nejdůležitějších aktualizacích. Ty nejdůležitější aktualizace algoritmu mohou ovlivnit celkovou marketingovou strategii. Mnoho obchodníků se snaží sledovat veškeré malé aktualizace ve snaze zjistit dopad jednotlivé aktualizace. Avšak klíčem je zohlednění celkového dopadu na vyhledávač Google.

Google algoritmus

Jak sledovat aktualizace?

Existuje hned několik míst, kde je možné vidět aktualizace Google algoritmu.

  1. MozCast
  2. Moz Pro
  3. SEO Book
  4. Panguin Tool
  5. Rank Ranger

K dispozici je opravdu mnoho nástrojů pro neustálé sledování měnících se aktualizací algoritmu. Většinu z nich je velmi snadné pochopit. A i přesto, že není nutné sledovat každou aktualizace, která je Googlem vyhlášena, je podstatné pochopit příchod velkých změn a podle nich změnit svou strategii.

Tags: , , ,

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!