Our Blog

Google aktualizace Penguin 4.0 – co přínáší?

Možná jste si i vy všimli, že v pátek 23. září došlo k další aktualizace Googlu a Penguin je součástí hlavního algoritmu. Co přesně to však pro nás znamená? V tomto článku se dozvíte klíčové rozdíly mezi Penguin 4.0 a předchozí aktualizací. Jak tyto změny ovlivní Vaše webové stránky a jak zjistit, zda jste touto aktualizací byl již ovlivněn a zda se dá říci, že jde o zlepšení nebo naopak.

Google Penguin – co to je?

Jedná se o algoritmus, který byl navržen tak, aby sankcionizoval a sloužil jako jakási prevence před spamy. Penguin byl představen již v dubnu 2012 v souvislosti s bojem proti spamům a penalizovaní webových stránek.

Během dalších let prošel nespočtem aktualizaci, jejichž cílem je podpora kvalitního obsahu a ochrana proti neetickým praktikám.

Penguin 4.0 přináši dvě velmi zásadní změny, které jsou velmi vítány SEO odborníky!

  1. Penguin funguje v reálném čase
  2. Nejde o negativně hodnocený faktor.

A jaké jsou výhody?

Penguin posilnil penalizaci. I když penalizovaný web nevhodný obsah smaže, přesto musí čekat i několik měsíců, než jí bude trest zrušen. Nejnovější Penguin je také velmi přesný, což je velká výhoda.

Navíc ještě před aktualizací byla penalizována pouze jedna stránka, nyní to zasáhne celý web.

Shrnutí

Nová aktualizace Google algoritmu Penguin 4.0 je velkým přínosem a Vašim webovým stránkám rozhodně neublíží, pokud na nich neuvádíte spamy. Naopak je velmi pravděpodobné, že zlepší hodnocení internetových stránek a tím i zlepší vzájemné vazby a celkově se soustředí na kvalitní obsah.

Tags: , , ,

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!